Co dělám

service 1

Počítačový guru

Počítačům jsem propadl již coby student na vysoké škole. I když tenkrát byly vrcholem programovatelné kalkulačky Texas Instruments a zejména legendární ZX Spektrum. Vše se tehdy dalo sehnat jen v Tuzexu nebo dovézt z ciziny. Nikdy jsem se ale nevěnoval výpočetní technice profesionálně a je to tedy jen celoživotní záliba. Dokážu si postavit počítač sám, nahrát a nastavit BIOS, Windows a něco z Linuxu. Praxe a řada problémů mě naučili hledat řešení na internetu a maska sítě ve mě taky nevyvolává představu maškarního plesu. Dokonce jsem získal certifikát Microsoft Certified Partner (Windows Server 2003 Environment). Baví mě ladit a nastavovat počítače, jejich amatérské taktování, programovat webové stránky pomocí HTML a kaskádových stylů.

service 1
  • Pokud hledáte pomoc s HTML, zkuste stránky Jak psát web?
  • Informace o populárním redakčním systému Joomla!
  • Ikony na těchto stránkách jsou od Icojoy.com
service 1

Výdělek na webových stránkách?

Nabízí se otázka, zda lze provozem webových stránek vydělat nějaké peníze. Samozřejmě, pokud máte originální nápad a dokážete ho zrealizovat jako například Google, Facebook, Yahoo, Youtube a další. V menším objemu to lze i u nás - Seznam, Volný a jistě mnoho dalších. Já však mám na mysli něco ještě menšího - nemáte originální nápad, nebo jste bez prostředků na jeho realizaci, nebo nechcete riskovat rodinnou pohodu výpovědí ze stávajícího zaměstnání a věnovat se 25 hodin denně svým stránkám. Internet je obrovská zásobárna nápadů, možností a podvodů jak vydělat peníze a samozřejmě i jak o peníze přijít!

Uvažujme, čistě hypoteticky, že si to zkusíte. Co k tomu potřebujete najdete v článku Založte si vlatní web. Hlavním úkolem je zajistit vaším stránkám návštěvnost! Bez toho se neobejdete. Takže musíte své stránky udělat zajímavé, přitažlivé, atraktivní (něco jako midl.cz) a řádným způsobem je medializovat. To znamená, že obsah stránek musíte navrhnout, vytvořit, aktualizovat. Můžete psát o tom co děláte, radit ostatním v tom čemu rozumíte, ukazovat fotografie, nechat ostatní diskutovat, pořádat soutěže, hrát hry a vůbec všechno co vás napadne. Má to jediné omezení - neměli byste se dostat do konfliktu se zákony! Když už máte obsah hotový a zajímavý, měli byste si na své stránky vložit nějaké počítadlo, které vám ukazuje kolik lidí si vaše stránky prohlédlo. Tento důležitý údaj bude později ještě zmíněn. Dobrá počítadla jsou například TopList nebo Blueboard.

DOPORUČUJEME: Parfemy.cz | Hodinky.cz | Krasa.cz | Prozdravi.cz | Sperky.cz | Nakupnicentrum.cz